ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 Kendimizden güzel bir şekilde bahsedebileceğimiz seviyelere geldik. Orta öncesi anlamına gelen pre-intermediate düzeyini birçok kişiden duymuş olabilirsiniz. Bu düzeydeki kişiler, eğer ki karşısında konuşan kişi iş ve okul hayatında düzenli olarak karşılaştıkları, yani kendilerine tanıdık gelen konularda konuşma yaparsa, bu konuşmadaki temel noktaları anlayabilir.

ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

Birçok radyo, televizyon kanalları ve gazetedeki güncel olayları veya kendileriyle alakalı kişisel olarak ilgilendikleri konuların temel noktalarını kavrayabilir. Eğer ki konular onların aşina olduğu olaylarla ilgiliyse anlaşılır bir İngilizce ile yazılan yazıları okuyabilir. Sadece anlamakla sınırlandırmak olmaz, aynı zamanda, konuşulan konularla ilgili yorum yaparak konuşmaya dahil olur. Yaşadığı olay ve tecrübeleri, bu olaylardaki duygu ve düşüncelerini basit bir şekilde aktarabilir. Çok kapsamlı olmasa da basit bir düzeyde rüyalarını anlatabilir, isteklerini dile getirebilir. Pre-intermediate bir İngilizceye sahipseniz rahat bir şekilde zorlanmadan yurtdışı seyahati yapabilirsiniz.

Özetle; günlük hayatta tecrübe edinilen şeyler, güncel olaylar ve ilgi alanlarındaki konular hakkında konuşulanları, yazıları anlar ve konuşabilir.

Okuma: Özellikle ilgi alanına giren basit metinleri rahat okuyabilir. Mektup, broşür ve kısa resmî yazıları rahat okuyup anlayabilir. Alışılmış ve sıkça yaşanan konular üzerine yazılan haberleri okuyabilir. Resmin bütününe bakarak tamamını olmasa da genelini okuyarak anlayabilir. Özel bilgileri uzun metinler içinde bulabilir ve okuyabilir. Genel olarak anlatılmak isteneni okuyarak anlayabilir. Yakın çevre ile yapılan mektuplaşma metinlerini okuyup anlayabilir. Basit olarak yazılan alet kullanma kılavuzlarını okuyup anlayabilir.

Yazma: Günlük bilgiler ve olaylarla ilgili kısa metinler yazabilir. Duygu ve düşünceleri ve deneyimleri rahat yazabilir. Bilinen bir olayın detaylarını yazabilir. Hayalleri ve dilekleri yazıya dökebilir. Herhangi bir sorunla ilgili kısa notlar alabilir. Okuduğu bir kitap veya izlediği bir filmle ilgili düşüncelerini yazabilir.

Dinleme & Anlama: Bilinen bir konuda yapılan konuşmaları bilmediği kelimeleri de tahmin ederek anlayabilir. Standart dilin kullanıldığı tartışmalarda önemli noktaları yakalayabilir. Günlük sohbetleri rahatlıkla anlayabilir. Günlük ve mesleki alışılmış konularda detayları yakalayabilir. Sürekli karşılaşılan olaylardaki detayları anlayabilir. Uzmanlık veya ilgi alanına giren bir konferans veya semineri rahat dinleyip anlayabilir. Günlük kullanılan cihazların makine kullanım talimatlarını anlayabilir. Aşina olunan bir konudaki ses kaydını dilediğinde basit teknik bilgileri seçebilir.

INTERMEDIATE B2 (ORTA ÜSTÜ SEVİYE)

Orta seviye anlamına gelen intermediate seviyesindeki kişiler, anadili İngilizce olan kişilerle akıcı ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurabilir. Diğer düzeylerdeki gibi basit cümlelerin ötesine geçerek daha karmaşık fikir ve düşünceleri anlayıp kolaylıkla karşılık verir. Günlük konuşmalarda akıcı ve anlaşılırdır. Intermediate aşmasındaki kişiler, daha çok kelime bildikleri için kelime öğrenmekten öte aksana önem vermeye başlar. Bu noktada kelimelerin doğru telaffuzlarını iyi kavramak gerek. Birçok konuda anlaşılır bir şekilde ve içinde ayrıntılara da yer vererek metinler yazabilir. 

Özetle; B2 düzeyine sahipseniz özgüvenli bir şekilde ‘’Ben İngilizce konuşabiliyorum.’’ diyebilirsiniz.

ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

ELAZIĞ PRE-INTERMEDIATE B1 (ORTA SEVİYE)

Okuma: İlgi alanına giren yazıları ve metinleri rahatlıkla okuyabilir. Uzmanlı veya ilgi alanı dışındaki herhangi bir teknik yazıyı sözlük kullanarak okuyup anlayabilir. Farklı metinleri hızlı okuyabilir.

Yazma: Farklı kaynaklardan elde edilen bilgileri derleyip yazabilir. Gramer kuralları dahilinde mantıklı bir metin dizisi oluşturabilir. Neden sonuç bağlantılı olaylarla ilgili metin yazabilir.

Dinleme & Anlama: Standart bir dilin kullanıldığı gürültülü bir ortamda konuşulanları anlayabilir. Mesleki ve akademik bilinen veya bilinmeyen konularda konuşulanları anlayabilir. Bilinen bir konudaki uzun konuşmaları rahat dinleyip anlayabilir. Standart dille yayın yapan radyo ve televizyon yayınlarını anlayabilir. Güncel konulardaki belgesel, film, canlı röportaj tartışma programlarını rahat izleyebilir.

ELAZIĞ İNGİLİZCE KURSU

YDS

YDS – Yabancı Dilbilgisi Seviye Tespit Sınavı Hakkında YDS (Yabancı Dilbilgisi Seviye Tespit Sınavı) Nedir? YDS, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) […] Devamini oku

Elazığ Yabancı dil Kursu

Sınav İngilizcesi Nedir ? Sınav İngilizcesi Test tekniğine yönelik gramer ağırlıklı ve her sınav için spesifik olarak uygulanan bir programdır. […] Devamini oku

ELAZIĞ YABANCI DİL (İNGİLİZCE) KURSU

Elazığ İngilizce kursu Elazığ İngilizce kursu  YDS – Yabancı Dilbilgisi Seviye Tespit Sınavı Hakkında YDS (Yabancı Dilbilgisi Seviye Tespit Sınavı) […] Devamini oku

Advanced-C1-C2-Seviye-İngilizce-Kursu

Elazığ Advanced-C1-C2-Seviye-İngilizce-Kursu Elazığ Advanced-C1-C2-Seviye-İngilizce-Kursu İleri derecede İngilizce konuşulan seviyedir. Buraya kadar geldiyseniz İngilizceyi anadiliniz gibi kullanabilirsiniz. Düşündüklerinizi ayrıntılı, uzun ve […] Devamini oku

ELAZIĞ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ

sınıftan 8. Sınıfa kadar olan öğrencileri kapsamaktadır.Programın amacı, öğrencilerin yeni çalışma alanlarını ve güncel bilgileri keşfederek, düşünme becerilerinin gelişmesini sağlamak […] Devamini oku

Call Now Button
WhatsApp Logo WhatsApp